Dnes je: ,   meniny má: (zajtra: )

ThermoShield Exterieur

Dlhotrváca ochrana pre vašu fasádu ThermoShield Exterieur je náter pre fasády pozostávajúci zo stálej disperzie, ktorá je obsiahnutá v keramických dutých telieskach. Týmito zložkami a voľnosťou difúzie náteru sa podporuje aktívne schnutie a udržanie stavebnej konštrukcie v suchu.

ThermoShield Interieur

Zdravá klíma v miestnosti pomocou keramických guľôčok. Thermoshield Interieur je vnútorný náter z hodnotnej disperzie, v ktorej sa nachádzajú keramické duté telieska, ktoré pomáhajú svojimi vlastnosťami šetriť energiu, absorbujú teplo a rovnomerne ho rozmiestňujú na stenách a stropoch.

ThermoShield History

ThermoShield History je inovačný fasádny náter na historické a pamiatkovo chránené budovy pozostávajúci zo stálej disperzie, ktorá je obsiahnutá v keramických dutých telieskach.

ThermoShield Nature

ThermoShield Nature je vysoko technologický náter s keramickými guľôčkami pre všetky rozmerovo nestále drevené časti vo vonkajšom prostredí. Drevo je vlásočnicový organický podklad, ktorý musí byť chránený pred vlhkosťou a silným vysušením.

ThermoShield TopShield

ThermoShield TopShield je založený na funkcii termokeramickej membrány. Poskytuje ochranu pre takmer všetky podklady strešných konštrukcií, a napriek nízkej cene ponúka množstvo nadštandartných funkcií.

Odstránenie plesní, machov, rias a húb

Mach na streche je častým problémom. Po odstránení machu na streche získate opäť pôvodný vzhľad Vašej strechy a to bez výmeny strešnej krytiny. Odstrániť je možné aj ďalšie organické nečistoty.

Čo sú organické nečistoty?

Medzi organické nečistoty patria riasy, plesne, machy a huby.

Pred týmito nečistotami možno chrániť nielen strechy, ale aj fasády, chodníky, múry, terasy, ploty a iné.

Odstránenie organických nečistôt

Fasády so zelenou riasou či mach na streche nevyzerajú na domoch príliš pekne. Nemusíte zúfať. Prostriedky SCALP Vám umožnia dokonale odstrániť tieto nevzhľadné nečistoty a navrátiť tak čisteným povrchom pôvodný vzhľad. Navyše budú ošetrené povrchy chránené pred opätovným výskytom týchto nečistôt na dobu niekoľkých rokov.

Prípravky SCALP dokážu odstrániť organické nečistoty z prírodných i umelých kameňov, tehál, betónu, teraca, farbených alebo prefarbených povrchov, keramiky, pálenej i betónovej strešnej krytiny, eternitu, ale aj z hliníkových alebo eloxovaných povrchov.

Výhody odstránenia machov, rias, plesní a húb

Čistením machov, rias, plesní a húb šetríte drahocenný čas i peniaze. Výmena strešnej krytiny je časovo i finančne náročná. Nátery fasád taktiež.

Po odstránení machov, rias, plesní a húb budú strešné krytiny aj fasády vyzerať ako nové.

Pokiaľ si tieto práce nechcete robiť sami, ponúkame Vám kompletný servis, ktorý k Vašej plnej spokojnosti vykonávajú vyškolení pracovníci našej firmy.

Pri kúpe prostriedkov na odstránenie organických nečistôt Vám poskytneme bezplatné poradenstvo o ich správnej aplikácii. Samozrejmosťou je aj technická podpora.

Ochrana pred tvorbou rias, machov a plesní

Chráňte svoje fasády a strechy pred tvorbou organických nečistôt, ako sú riasy, machy a plesne. Ochranu možno vykonávať preventívne alebo po odstránení organických nečistôt z povrchov stavieb, ktoré boli riasou, machmi alebo plesňami napadnuté. Stačí použiť vhodný náter proti plesni.

Kedy povrchy chrániť?

Najlepšie je samozrejme prevencia. Dostatočnou prevenciou zabránite vzniku machu a rias, a tým sa vyvarujete ich prípadného odstránenia.

Ak bola Vaša fasáda či strecha už machmi a riasami napadnutá, je po ich odstránení nutné očistené povrchy chrániť. Ochranu vyčistených povrchov je vhodné vykonať prostriedkom s preventívnym účinkom proti novotvorbe organických nečistôt. Bez následného ošetrenia vyčistených povrchov sa organické nečistoty veľmi rýchlo (v priebehu 2 až 3 mesiacov) vracajú, pretože sú tu vhodné podmienky pre ich rast.

Aký prostriedok je vhodný na ochranu povrchov?

Z výrobnej rady SCALP je pre účely ochrany povrchov pred organickými nečistotami určený ANTI-MOUSSE 77.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 vytvára po zaschnutí na povrchu vo vode ťažko rozpustné zlúčeniny, ktoré majú fungicídny a dezinfekčný účinok a zabraňujú tak novotvorbe rias, machov, plesní a húb po dobu niekoľkých rokov.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 je pretierateľný akoukoľvek farbou a možno naň nanášať lepidlá pre lepenie kontaktných zatepľovacích systémov, tenkovrstvové omietky a iné materiály s istotou, že pod týmito vrstvami nedôjde k novotvorbe organických nečistôt, a tým k odlupovaniu vrchných náterov a omietok.

Kedy môžeme SCALP ANTI-MOUSE 77 použiť?

Prípravok SCALP ANTI-MOUSSE 77 je vhodné využiť v týchto situáciách:

  • K príprave podkladu - pre nanášanie ďalších materiálov (farieb, omietok, lepenie kontaktných zatepľovacích systémov, ai).
  • Pri rekonštrukcii povrchov, ochrane vyčistených alebo novo zhotovených povrchov pred tvorbou organických nečistôt.

 

Použitie výrobkov SCALP

Použitie čistiacich prostriedkov SCALP je jednoduché. Pracovný postup je zložený z niekoľkých jednoduchých krokov.

  • naniesť čistiaci prostriedok
  • nechať pôsobiť
  • opláchnuť studenou tlakovou vodou (wap)
  • naniesť ochranný prostriedok
  • nechať zaschnúť


Nižšie nájdete podrobnejší návod, v ktorom sú uvedené aj konkrétne názvy prípravkov SCALP.

Aplikácia je na všetky typy povrchov rovnaká.

Systém SCALP

Prípravky SCALP je možné využiť predovšetkým v rámci pravidelnej údržby povrchov - čistenie fasád a striech. Je možné ich tiež využiť v prípade prípravy povrchu pre následné lepenie kontaktného zateplenia či pri nanášaní náterov na povrchy znečistené organickou nečistotou.


Naposledy realizované stavby

Rodinný dom, Žiar nad Hronom

Rodinný dom, Žiar nad Hronom

2013

Panelový dom, Banská Bystrica

Panelový dom, Banská Bystrica

2013

Rodinný dom, Martin, Priekopa

Rodinný dom, Martin, Priekopa

2014

Panelový dom, Prostějovská ul., Prešov

Panelový dom, Prostějovská ul., Prešov

2014

Strecha, Hájik, Žilina

Strecha, Hájik, Žilina

2014

Rodinný dom, Praha - západ

Rodinný dom, Praha - západ

2014

Kaplnka, Janova Lehota, Prievidza

Kaplnka, Janova Lehota, Prievidza

2014

Strecha, ul. Hlboká, Žilina

Strecha, ul. Hlboká, Žilina

Máj 2014

Panelový dom, Komárno (energetický audit)

Panelový dom, Komárno (energetický audit)

2011

Rodinný dom, Nedožery - Brezany, Prievidza

Rodinný dom, Nedožery - Brezany, Prievidza

Máj 2014

Rodinný dom, Žilina, ThermoShield Interieur

Rodinný dom, Žilina, ThermoShield Interieur

2010

Hrad Beckov, ThermoShield lazúra na drevo

Hrad Beckov, ThermoShield lazúra na drevo

2013

Panelový dom, Praha

Panelový dom, Praha

2013

Rodinný dom, Prievidza

Rodinný dom, Prievidza

1998 (v roku 2010 pri povodniach zatopený do výsky 1m a fasáda s náterom ThermoShiekd zostala bez poškodenia)

Panelový dom, Bánovce nad Bebravou

Panelový dom, Bánovce nad Bebravou

2012