Dnes je: ,   meniny má: (zajtra: )

ThermoShield Exterieur

Dlhotrváca ochrana pre vašu fasádu ThermoShield Exterieur je náter pre fasády pozostávajúci zo stálej disperzie, ktorá je obsiahnutá v keramických dutých telieskach. Týmito zložkami a voľnosťou difúzie náteru sa podporuje aktívne schnutie a udržanie stavebnej konštrukcie v suchu.

ThermoShield Interieur

Zdravá klíma v miestnosti pomocou keramických guľôčok. Thermoshield Interieur je vnútorný náter z hodnotnej disperzie, v ktorej sa nachádzajú keramické duté telieska, ktoré pomáhajú svojimi vlastnosťami šetriť energiu, absorbujú teplo a rovnomerne ho rozmiestňujú na stenách a stropoch.

ThermoShield History

ThermoShield History je inovačný fasádny náter na historické a pamiatkovo chránené budovy pozostávajúci zo stálej disperzie, ktorá je obsiahnutá v keramických dutých telieskach.

ThermoShield Nature

ThermoShield Nature je vysoko technologický náter s keramickými guľôčkami pre všetky rozmerovo nestále drevené časti vo vonkajšom prostredí. Drevo je vlásočnicový organický podklad, ktorý musí byť chránený pred vlhkosťou a silným vysušením.

ThermoShield TopShield

ThermoShield TopShield je založený na funkcii termokeramickej membrány. Poskytuje ochranu pre takmer všetky podklady strešných konštrukcií, a napriek nízkej cene ponúka množstvo nadštandartných funkcií.

ThermoShield Interieur

ThermoShield Interieur je odolný vnútorný náter pripravený k použitiu.

ThermoShield Interieur je založený na funkcii termokeramickej membrány. Je vhodný pre takmer všetky podklady v interiéri. Z jeho vlastností vyplýva široká škála použitia na vnútorných omietkach a prínos v zlepšenej tepelno-energetickej bilancií miestnosti. 

Dobrý pocit a príjemná tepelná pohoda v miestnosti sú ovplyvnené celkovou atmosférou. ThermoShield Interieur k tomu prispieva v značnej miere, lebo vďaka svojimi v praxi overenými vlastnosťami, príjemné a pohodové klíma významnou mierou spoluvytvára. Náter je okrem toho veľmi vhodný pre miestnosti, ktoré sú vystavené zvlášť vysokému zaťaženiu, napr. gastronomické prevádzky, hotely a reštaurácie, nemocnice, verejné budovy, priemyslové a športové haly, školy a pod.

Základné vlastnosti ThermoShield Interieur

  • pohodové klíma v ktoromkoľvek ročnom období
  • príjemný chlad aj v lete a bez klimatizačného zariadenia
  • v zime šetrí náklady na kúrenie a prispieva k tepelnej pohode
  • bráni tvorbe plesní
  • ľahko sa udržuje a je dekoratívny

"Klimatizačné zariadenie" ThermoShield Interieur šetriace energiu pre leto

Všeobecne platí, že v lete je vzdušná vlhkosť vyššia než v zime. ThermoShield Interieur vďaka svojej difúznej otvorenosti v lete nasáva vlhší vzduch a transportuje ho jemne do steny. Stena sa behom zimy stala suchšia a môže teda nerušene vlhkosť vzduchu prijímať. Keramický náter tak ochladzuje vaše steny, rovnako ako sa v lete ochladzuje vaša pokožka potením. Steny vydávajú osviežujúci chlad, vďaka čomu je pobyt v budove príjemný po celý deň i pri vysokých vonkajších teplotách. Výsledok: spánok, pri ktorom si skutočne odpočiniete, a viac energie počas dňa.

Aby sa zaručil stály prísun vlhkosti aj z vonkajšieho vzduchu, môžu sa okná v lete nechať kľudne otvorené. Táto "klimatizácia" funguje zadarmo a nemusíme sa ani izolovať od okolia. Čerstvý, chladný vzduch a človek pritom nemusí byť zavretý. Pohoda aj v tropických dňoch a nociach.

Rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti s ThermoShield Interieur

Teplá hlava a studené nohy, a to pri naplno pustenom kúrení - kto by nepoznal tento častý pocit typický v zimných mesiacoch? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur sa stará o rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti. Teplotný rozdiel medzi podlahou a stropnou časťou tak môže robiť menej ako 2°C. Súčasne sa zabráni tvorbe kondenzátu na stenách a tvorbe pliesní. Môže sa tiež obmedziť vetranie, pri ktorom draho získané teplo doslova vyletí oknom. 

Steny vybavené náterom ThermoShield Interieur vytvárajú veľký keramický povrch, a preto pôsobia behom studených mesiacov podobne ako kachlová piecka, ktorá vyžaruje svoje príjemné teplo do miestnosti. Keramické duté guličky, ktoré sú obsiahnuté v nátere ThermoShield Interieur, vedú teplo ako "minikachle". Náter vďaka svojim vlastnostiam a značne zväčšenému povrchu stien rýchlo a dobre rozvádza sálavé teplo od tepelného zdroja do vzdialenejšieho povrchu stien a stropu. Kachle teraz omnoho rovnomernejšie "sálajú " teplo do miestnosti. Súčasne sa "vytiahne" nadmerná vlhkosť zo stien a predá sa do vzduchu. To je rozhodujúce pre izolačný efekt, lebo suché steny izolujú omnoho lepšie ako vlhké.

Vychladnuté priestory, napr. po návrate z ciest, sa rýchlejšie zohrejú. A pri nepretržitej prevádzke môžete tak vaše kúrenie značne zredukovať. 

Z praxe je bezpečne doložené, že sa tak dá ušetriť cez 30% nákladov na kúrenie.

ThermoShield Interieur: regulácia vlhkosti v miestnosti

Keramické duté telieska (bubbles) v nátere ThermoShield Interieur, sú v špeciálnom spojive podobnému farbe. Toto spojivo reaguje na stále sa meniaci obsah vlhkosti vo vzduchu v miestnosti pri bežnom dennom živote a absorbuje prebytočnú vlhkosť. ThermoShield tak riadi všetok obsah vlhkosti v miestnosti. Podobné vlastnosti sú známe pri textílií GoreTex® alebo vlákien SympaTex®. Cítite sa dobre, pretože ste obklopení membránou prepúšťajúcou vlhkosť, namiesto toho aby ste sa potili v hermeticky uzavretom "igelitovom sáčku".

Systém membrán je nastavený tak, že sa vlhkosť vzduchu v miestnosti pohybuje okolo optimálnych 55%. Aby sa zabránilo tropickej klíme v miestnosti, postačí omnoho kratšia fáza vetrania a napriek tomu bude vlhkosť a teplota vo veľmi prijateľnej rovnováhe. Čistý, optimálne zvlhčený vzduch uľahčí dýchanie. Stručne povedané: spôsobí pohodové klíma.

ThermoShield Interieur je zvlášť vhodný pre alergikov a astmatikov, lebo neuvoľňuje žiadne známe alergény. Nedochádza ani k zaťažovaniu vzduchu v miestnosti, pretože náter je bez emisií. Slabý zápach pri aplikácií zmizne veľmi rýchlo.

Steny ako čerstvo renovované - taktiež pri vysokom namáhaní

ThermoShield Interieur prispieva k tomu, že natreté steny v miestnosti vypadajú dlhú dobu taktiež pri vysokom namáhaní ako nové. Rovnomerné rozloženie tepla znižuje cirkuláciu vzduchu, pričom dochádza k menšiemu víreniu prachu. Keramická charakteristika povrchu ošetreného muriva neumožňuje vznik elektrostatického náboja a zabraňuje chemickému spojeniu s prachovými čiastočkami. Steny sa tak omnoho menej špinia.

Naviac je tento povrch umývateľný.


Naposledy realizované stavby

Rodinný dom, Žiar nad Hronom

Rodinný dom, Žiar nad Hronom

2013

Panelový dom, Banská Bystrica

Panelový dom, Banská Bystrica

2013

Rodinný dom, Martin, Priekopa

Rodinný dom, Martin, Priekopa

2014

Panelový dom, Prostějovská ul., Prešov

Panelový dom, Prostějovská ul., Prešov

2014

Strecha, Hájik, Žilina

Strecha, Hájik, Žilina

2014

Rodinný dom, Praha - západ

Rodinný dom, Praha - západ

2014

Kaplnka, Janova Lehota, Prievidza

Kaplnka, Janova Lehota, Prievidza

2014

Strecha, ul. Hlboká, Žilina

Strecha, ul. Hlboká, Žilina

Máj 2014

Panelový dom, Komárno (energetický audit)

Panelový dom, Komárno (energetický audit)

2011

Rodinný dom, Nedožery - Brezany, Prievidza

Rodinný dom, Nedožery - Brezany, Prievidza

Máj 2014

Rodinný dom, Žilina, ThermoShield Interieur

Rodinný dom, Žilina, ThermoShield Interieur

2010

Hrad Beckov, ThermoShield lazúra na drevo

Hrad Beckov, ThermoShield lazúra na drevo

2013

Panelový dom, Praha

Panelový dom, Praha

2013

Rodinný dom, Prievidza

Rodinný dom, Prievidza

1998 (v roku 2010 pri povodniach zatopený do výsky 1m a fasáda s náterom ThermoShiekd zostala bez poškodenia)

Panelový dom, Bánovce nad Bebravou

Panelový dom, Bánovce nad Bebravou

2012