Dnes je: ,   meniny má: (zajtra: )

ThermoShield Exterieur

Dlhotrváca ochrana pre vašu fasádu ThermoShield Exterieur je náter pre fasády pozostávajúci zo stálej disperzie, ktorá je obsiahnutá v keramických dutých telieskach. Týmito zložkami a voľnosťou difúzie náteru sa podporuje aktívne schnutie a udržanie stavebnej konštrukcie v suchu.

ThermoShield Interieur

Zdravá klíma v miestnosti pomocou keramických guľôčok. Thermoshield Interieur je vnútorný náter z hodnotnej disperzie, v ktorej sa nachádzajú keramické duté telieska, ktoré pomáhajú svojimi vlastnosťami šetriť energiu, absorbujú teplo a rovnomerne ho rozmiestňujú na stenách a stropoch.

ThermoShield History

ThermoShield History je inovačný fasádny náter na historické a pamiatkovo chránené budovy pozostávajúci zo stálej disperzie, ktorá je obsiahnutá v keramických dutých telieskach.

ThermoShield Nature

ThermoShield Nature je vysoko technologický náter s keramickými guľôčkami pre všetky rozmerovo nestále drevené časti vo vonkajšom prostredí. Drevo je vlásočnicový organický podklad, ktorý musí byť chránený pred vlhkosťou a silným vysušením.

ThermoShield TopShield

ThermoShield TopShield je založený na funkcii termokeramickej membrány. Poskytuje ochranu pre takmer všetky podklady strešných konštrukcií, a napriek nízkej cene ponúka množstvo nadštandartných funkcií.

ThermoShield - Vlastnosti a priníp funkcie

Ako funguje ThermoShield?

Membrána ThermoShield šetriaca energiu sa skladá zo špeciálneho spojiva na vodnej báze, v ktorom sa nachádzajú milióny vákuovaných sklokeramických dutých teliesok (bubble) o malom priemere (0 až 120 mikrometrov). 

Vrstva náteru po zaschnutí polymerizuje na elastickú, hustú štruktúru, ktorá je ale zároveň priepustná pre vodné pary, s hrúbkou cca 0,3 mm (membrána). Zvláštnosti tejto membrány sa podieľajú na úsporách energie. Zásadne sa však líši od tradičných predstáv o možnostiach zníženia energetických strát.

Bubble "filtrujú" tepelný prúd v infračervenom rozsahu nízkych teplôt a odrážajú a rozptyľujú až 25 percent tepla. Povrch membrány pritom vyžaruje trikrát menej tepla ako napr. tehla alebo betón (b=0,25%). Nepriepustnosť membrány pre vodu s dostatočne vysokou otvorenosťou pre difúziu vodnej pary ("priepustnosť") zaručuje vysychanie stavebných hmôt a zväčšuje ich vlastný tepelný odpor. Tepelná strata sa týmto naviac zníži o 7 až 9 percent.

Tak vzniká komplex z rôznych fyzikálnych efektov, ktoré môžeme všetky nájsť v tenkej membráne. Vedecký výraz pre toto znie: "Povrchový náter s endotermickými efektmi". Týmto sa v konštrukciách chránených pomocou ThermoShieldu znížia tepelné straty a zredukujú sa náklady na kúrenie budovy o 20 - 30%, náklady na chladenie v lete, popr. v teplých klimatických pásmach sa môžu pri neizolovaných konštrukciách znížiť o 30 až 60 percent.

Dôsledky z vedeckých výskumov sledujú v zvýšenej miere taktiež štátne inštitúcie, ktoré sa starajú o energetickú účinnosť stavieb.

Úrad pre efektivitu energie Ruska uznal:

  • Náter má vlastnosť rovnomerne rozkladať teplo na povrchu konštrukcie.
  • Náter (0,30 až 0,35 mm) predlžuje dobu tepelnej výmeny medzi tepelným zdrojom a jeho okolím do stacionárneho zotrvania teploty takmer o 31 percent.
  • V miestnosti dobre chránenej pomocou náteru ThermoShield s reguláciou tepla je úspora energie minimálne 22%.


V Nemecku bola v decembri 2003 predstavená solárne tepelná omietka, a v jej patentovej prihláške sa doporučuje a uvádza ThermoShield ako vhodný náterový materiál.

Čo hovorí výskum?

Spojené stavebné látky v sebe ideálnym spôsobom zlučujú prednosti rôznych materiálov. Tak vznikajú stavebné hmoty, ktoré sú súčasne tuhé a ťažné, vodotesné a tepelne izolujúce alebo vysoko pevné a ľahké. Tenké (adaptívne) nátery tohoto druhu už nemajú konštantné vlastnosti, ale menia ich samočinne na základe vonkajších vplyvov.

Prof. Dr. Ing. Bernd Hillemeier, Technická univerzita Berlín, v "Akademie-Journal" 1//2001

Účinnosť produktov ThermoShield je

- vedecky dokázaná
- doložená výpočtami
- dlhodobo osvedčená v praxi

Vedecká úvaha

Aby sa chladničky efektívne chránili pred teplom, začali sa pred mnohými rokmi izolovať. Táto technika sa prevzala i pre bytovú výstavbu. Nemecko pritom hralo ako vo výrobe izolačných materiálov, tak aj pri vydávaní nariadení o tepelnej ochrane budov rolu predskokana. Avšak s takým dôsledkom, že inovácia iných materiálov a technológií, napr. omietok alebo náterov, dodnes nachádza (aspoň zatiaľ) málo pozornosti.

Inak vypadá situácia v klimaticky extrémnych zónach. Tam je stavebníctvo nútené kreatívne hľadať inovačné riešenia problémov a prevádzať ich taktiež do praxe bezprostredne po kritickom vedeckom a úradnom preverení.


Naposledy realizované stavby

Rodinný dom, Žiar nad Hronom

Rodinný dom, Žiar nad Hronom

2013

Panelový dom, Banská Bystrica

Panelový dom, Banská Bystrica

2013

Rodinný dom, Martin, Priekopa

Rodinný dom, Martin, Priekopa

2014

Panelový dom, Prostějovská ul., Prešov

Panelový dom, Prostějovská ul., Prešov

2014

Strecha, Hájik, Žilina

Strecha, Hájik, Žilina

2014

Rodinný dom, Praha - západ

Rodinný dom, Praha - západ

2014

Kaplnka, Janova Lehota, Prievidza

Kaplnka, Janova Lehota, Prievidza

2014

Strecha, ul. Hlboká, Žilina

Strecha, ul. Hlboká, Žilina

Máj 2014

Panelový dom, Komárno (energetický audit)

Panelový dom, Komárno (energetický audit)

2011

Rodinný dom, Nedožery - Brezany, Prievidza

Rodinný dom, Nedožery - Brezany, Prievidza

Máj 2014

Rodinný dom, Žilina, ThermoShield Interieur

Rodinný dom, Žilina, ThermoShield Interieur

2010

Hrad Beckov, ThermoShield lazúra na drevo

Hrad Beckov, ThermoShield lazúra na drevo

2013

Panelový dom, Praha

Panelový dom, Praha

2013

Rodinný dom, Prievidza

Rodinný dom, Prievidza

1998 (v roku 2010 pri povodniach zatopený do výsky 1m a fasáda s náterom ThermoShiekd zostala bez poškodenia)

Panelový dom, Bánovce nad Bebravou

Panelový dom, Bánovce nad Bebravou

2012